Sparingi: Hutnik pokonał Karpaty

$
0
0
Hutnik pewnie pokonał dziś w spotkaniu sparingowym jednego z kandydatów do awansu do III ligi Karpaty Siepraw 4-2. Hutnicy objęli prowadzenie w 26 min. po fenomenalnym uderzeniu z pierwszej piłki Mariusza Sierakowskiego, po którym Jan Zachariasz musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Pięć minut później Hutnik podwyższył na 2-0 po składnej akcji Gui, Świątka i Serafina, wykończonej przez Damiana Luberę. Prowadzenie uśpiło nieco nowohucian, którzy jeszcze przed przerwą roztrwonili przewagę – najpierw testowany przez Karpaty Siepraw zawodnik przedarł się przez obronę Hutnika i zdobył kontaktowego gola. Tuż przed przerwą Tomasz Szczytyński wykorzystał z kolei rzut karny, podyktowany za kontrowersyjny faul w polu karnym Hutnika. W drugiej połowie z dobrej strony w barwach Hutnika pokazał się Łukasz Cichy, który dwukrotnie wykorzystał okazje pod bramką Karpat i dał zwycięstwo drużynie z Nowej Huty. Napastnik Hutnika mógł nawet skompletować hat-tricka, ale w końcówce po jednej z akcji trafił piłką w słupek. Hutnik Nowa Huta – Karpaty Siepraw 4-2...